Вкусно и красиво!
Дата и час: 21 Авг 2018, 22:31

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: детето и гърнето ( или как да махнем памперса) ???
МнениеПубликувано на: 16 Фев 2009, 11:19 
Пристрастен
Аватар

Мамиии,оставете дечицата на мира,те сами ще си кажат като му дойде времето,това ви го казвам сега,вече помъдряла :kiss: няма смисъл от седене с часове по гърнетата,ние бяхме накупили няколко чишита,за да й предизвикваме интереса,ама седна,когато сама си реши.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Фев 2009, 23:05 
Модератор
Аватар

Ще следя темата с интерес, че и на нас ни предстои гърнето.
През деня се мъча да го следя кога си върши работата, но е много потаен, все не мога да го хвана в действие. :roll:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Фев 2009, 01:49 
Потребител
Аватар

Момичета,и ние имаме същия проблем.Малкия е на 2 г и само като му кажа да седне на гърнето и той започва да пищи и да се крие.Преди да навърши годинка отвреме на време пишкаше и акаше там,но изведнъж спря-Аз през 1-2 седмици го карах като мислех,че за това време ще е забравил,че3 е плакал от него,но не би.И досега неиска и да чуе за него.
Аз мисля,че си е до детето,защото на големият ми син му свалиха памперса на 1г и 7м в яслата /още на втората седмица откакто започна ходи/ и си казваше детето и не съм имала никакви проблеми.Даже на 1г и 11м сам отказа нощния памперс.Първата вечер го дърпа,дърпа,но аз му го сложих,на втората пак така-но аз го махнах.И се е случвало да се напишка през нощта не повече от 2-3 пъти и то когато не съм се събразила колко течности сме му дали да пие вечерта.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Май 2009, 18:48 
Модератор
Аватар

Кеми, взех памперс-гащички и почваме. Ма те на Памперс много скъпи бе - 70 ст. бройката. Ама нали баба знае две и двеста - намерих и по-обикновени, от марка, на която ползвам памперсите и съм страшно доволна, немски са - само за 34 ст. бройката, евтинийка :yahoo: .

То всъщност сутринта го оставих по гащи, той сутрин е абсолютно сух, през нощта не пиша, висяхме в тоалетната - нищо. Слагам го на стола за хранене и като гюрна - сигурно половин литър - нашия като се уплаши и ревна...та следобед ще обуем гащите и ще се мъчим да се изпишвам през половин час да видим докъде ще я докараме...

Когато готвенето стане страст

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Май 2009, 18:54 
Администратор
Аватар

Ети, ще бъде трудно в началото, аз те съветвам като спи задължително с памперс, през деня, ще се изпишквате по-често и ще видиш на колко време, ние започнахме на 10-15 мин., бях полудяла, но лека, полека си стана на около 1 ч. и повече.Сега като излезем навън може и 3 ч. да стиска.Вечер пием много сок и не можем без памперс.На обяд остисква, но и слагам за всеки случай, че рядко се изпуска и се събужда от това, че се напишкала и е намокрила, за това за мен е по-добре, по-спокойно ми е.
А гащите на Памперс и Либеро са скъпички, но аз такива памперси съм ползвала и за това с тях продължих.

Бебешка, детска и семейна фотография
Сайт за кулинарни рецептиИзображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Май 2009, 19:57 
Модератор
Аватар

Тъй.
Да отчета ден първи - неуспешен.
Седим в тоалетната или държа по 15 мин. чашка - нищо. Явно като дигна гащите и действа. Ама утре продължавам - веднъж да му хвана интервалите на пишкане и ще види той...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Юни 2009, 19:18 
Модератор
Аватар

айде и аз да се отчета тука -вече я караме без памперс през деня. казва си кога има пишо и въобще няма проблем.
обаче наистина е най - добре детето да си покаже кога е готово. нито съм настоявала, нито съм я слагала на гърне - остана на морето по бански, напълни си джапанките няколко пъти и за няколко дни се научи да стиска и вече 4-5 дни си караме с гащи. даже и нощният й памперс остава сух, но за всеки случай....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Юни 2009, 08:08 
Модератор
Аватар

Ей, забравила съм да се разпиша - забравих какво беше това "памперси" - денем, нощем - караме натюр :yahoo: .
Тук-там има по някоя капка, но не му се карм на детето - толкова бързо стана всичко, че ми е за похвала само мъника...
И изобщо не върши работа навън - не иска - остава сух дори по 3 часа, а нощем - по 10 - като стане и чак тогава.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Юни 2009, 16:33 
Администратор
Аватар

Браво на малчовците! :501:
Голям кеф им е и на тях, да си пишкат в тоалетната.
Ние с нощния няма шанс, че пием много сок нощем, но и това ще стане.

Бебешка, детска и семейна фотография
Сайт за кулинарни рецептиИзображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2010, 12:55 
Начинаещ

diva написа:
Мамиии,оставете дечицата на мира,те сами ще си кажат като му дойде времето,това ви го казвам сега,вече помъдряла :kiss: няма смисъл от седене с часове по гърнетата,ние бяхме накупили няколко чишита,за да й предизвикваме интереса,ама седна,когато сама си реши.

Aми защо въобще му слагате памперс? Веднъж приучено към памперса бебето престава да съобщава нуждите си и свиква с нечистотата. Да, всички бебета си казват в началото. И много по-лесно е да го приучиш още от самото начало на хигиена, по-добре е за него, за семейния бюджет, за природата. Нашият, например, на 100 дена вече така надеждно съобщаваше за нужда, че му обувахме памучни гащички и те оставаха сухи. А, повярвайте ми, няма нищо по-добро за бебешкото дупе (особено в жегите) от проветриви памучни гащички, както и да ви убеждават рекламите на памперси.

Koлкото до гърнето - щом проходисам седна на него, без да го учим, защото вече имаше навикс легенчето.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]