Вкусно и красиво!
Дата и час: 18 Ное 2018, 07:16

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Личният пример, който даваме
МнениеПубликувано на: 04 Юли 2009, 00:17 
Модератор
Аватар

Мисля че в нашия форум имаме достатъчно майки, за които този текст ще бъде интересен.Аз самата нямам деца, но все пак смятам, че всяка жена, всеки човек малко или повече се интересува от тези неща и от време на време се замисля върху тях.Надявам се този текст да ви бъде не само интересен, а и полезен.
Има отделна тема за възпитанието на децата, но тук става въпрос по-конкретно за примера, който даваме на малчуганите :069:Нека се замислим за влиянието, което оказваме върху тях!

Когато мислеше, че не те гледам, аз видях, че закачи първата ми картина на хладилника и веднага поисках да нарисувам друга.

Когато мислеше, че не те гледам, аз видях как нахрани изгубено коте и научих, че е добре да си мил с животните.

Когато мислеше, че не те гледам, аз видях как направи любимата ми торта за мен и научих, че малките неща могат да бъдат най-специалните неща в живота.

Когато мислеше, че не те гледам, аз чух как каза една молитва и аз знаех, че някъде има Бог, с когото винаги мога да говоря и се научих да вярвам в Господ.

Когато мислеше, че не те гледам, аз видях как приготви храна и я занесе на приятел, който беше болен и научих, че ние всички трябва да помагаме грижейки се един за друг.

Когато мислеше, че не те гледам, аз видях как отдели от времето и парите си, за да помогнеш на хора, които нямат нищо и научих, че тези които имат нещо трябва да дават на тези, които нямат.

Когато мислеше, че не те гледам, аз видях как се грижиш за нашата къща и всеки в нея и научих, че трябва да се грижим за това, което ни е дадено.

Когато мислеше, че не те гледам, аз видях как се справяш с отговорностите си, дори когато не се чувстваш добре и научих, че би трябвало да бъда отговорен когато порастна.

Когато мислеше, че не те гледам, аз видях сълзите в очите ти и научих, че понякога биваш наранен, но няма нищо страшно в това да поплачеш дори.

Когато мислеше, че не те гледам, аз видях как се безпокоиш и исках да бъда всичко онова, което бих могъл да съм.

Когато мислеше, че не те гледам, аз научих най-много от уроците на живота, които трябва да знам, за да бъда един добър и творчески човек, когато порастна.

Когато мислеше, че не те гледам, аз те погледнах и исках да ти кажа “Благодаря!” за всички онези неща, които видях, когато ти си мислеше, че не те гледам

Източник:Интернет

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Личният пример, който даваме
МнениеПубликувано на: 04 Юли 2009, 09:54 
Модератор
Аватар

Невиждани очи, благодаря :387: ! Всяка една думичка от текста е заредена с толкова много смисъл...

Да си кажа честно - майка съм от 8 години и половина.
Всеки нов ден ме учи на нещо ново, всеки нов ден ме изправя пред нови предизивикателства.

Понякога ми се струва, че знам всичко, че нищо не може да ме изненада в децата, а в следващата минута се чувствам толкова безпомощна...децата са необятна вселена. Ние ги учим, но най-често те учат нас.

Затова не спирам да чета - купувам едва ли не всяко списание за отглеждането и възпитанието на децата, постоянно ровя в интернет, чета книги. Вчера си купих поредната - "Правила за родители" и четох до среднощ...

И все ми се струва, че нещо не правя както трябва, че ето на, можех да постъпя по друг начин...това вечно съмнение, вечен стремеж да не грешиш някъде ти дава силата да продължиш напред, да бъдеш най-добрия родител за своето дете.

За да може един ден то също да бъде такъв за своите...

Когато готвенето стане страст

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Юли 2009, 10:04 
Пристрастен
Аватар

Юле, всяко едно нещо е вярно!
И когато децата ни ядосват и си мислим: Е защо, аз нали не правя така?
И винаги силно се надяваме да правят и така, както ние правим - да постъпват добре!

Има и една сентенция, че истински успели са онези родители, на които децата им стават по-добри от тях, успяват повече от тях! Ето това е, което аз и съпругът ми искаме да постигнем за своите деца! С много усилия, търпение и огромно желание - дано успеем!
Пожелавам го и на вас! :480:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Юли 2009, 11:20 
Модератор
Аватар

Ети, Танчe, радвам се, че ви е било интересно :038:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Юли 2009, 13:05