Вкусно и красиво!
Дата и час: 21 Авг 2018, 22:32

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Възпитанието на децата
МнениеПубликувано на: 03 Яну 2009, 14:59 
Пристрастен
Аватар

Пепеляшка,точно това и аз се стремя-да имат правилната ценностна система,да не се срамуват от постъпките си и да носят отговорност за тях.Винаги сме се държали много либерално с децата си,но те знаят къде е границата,лигави рапсодии не търпя,а и те също не търпят.Имам приятелка,която е позволила на момиченцето си да я обсеби,така я манипулира,такива театри й играе и когато видят това дете,мойте деца моментално изчезват,защото не понасят вечните й капризи и лиготии :shock:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Яну 2009, 15:09 
Пристрастен
Аватар

Пепеляшка,разбира се,че заслугата за това да са стойностни хора е ваша.За мен семейството е най-важния фактор за формирането на малкото човече-ако то расте заобиколено от любов и сговор,ако вижда,че всеки уважава правото на другия,че нещата се правят след като се обсъдят от всички мирно и се вземе правилното за всички решение,то това човече ще се научи на толерантност много от рано и на неагресия.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Яну 2009, 17:21 
Пристрастен
Аватар

diva написа:
Пепеляшка,разбира се,че заслугата за това да са стойностни хора е ваша.За мен семейството е най-важния фактор за формирането на малкото човече-ако то расте заобиколено от любов и сговор,ако вижда,че всеки уважава правото на другия,че нещата се правят след като се обсъдят от всички мирно и се вземе правилното за всички решение,то това човече ще се научи на толерантност много от рано и на неагресия.

Подкрепям те изцяло! И аз мисля така!
Много ми се иска да се научим да бъдем добри родители! :!:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Яну 2009, 17:33 
Пристрастен
Аватар

Т Илиева,те самите дечица ни учат,мила :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Яну 2009, 18:18 
Редовен потребител
Аватар

ТАНЧЕ, и друг път съм казвала,че най-трудната и отговорна професия е да си родител. Докато са малки децата е по-лесно, но тогава именно се градят основите на възпитанието, после, като порастнат....става сложно с тоя пубертет ,но ако си изградил здрави основи, на които да стъпи детето, ако си успял да му бъдеш приятел....тези години минават по-лесно. Но с порастналите деца е трудно и защото, давайки своя съвет, ти можеш да насочиш бъдещето му, а дали този съвет ще е правилния....ох, много е сложно!

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Яну 2009, 19:03 
Пристрастен
Аватар

pepeliq6ka, така е, да!
Ама нали искам да изградя здрави основи, аз още съм на тоя етап! ;) А както казваш ти, те са най-важни!
Моята кума ми е за пример - отгледала е чудесна дъщеря, много добре възпитана- вече е на 19г.
Направо ви се възхищавам на родителите, отгледали и възпитали едни чудесни деца! Дано и аз успея като вас!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Яну 2009, 19:53 
Администратор
Аватар

Дива, Пепеляшка, харесва ми начинът по, който процедирате, такива бяха и моите идеи за възпитание, но защо нещо не ми се получават нещата, много съм мекошава и се възползва малката от това....
Исках като се скарам, то да бъде, защото наистина има причина и е направила нещо, което заслужава това мое поведение, но тя е доста лигава и на последък все по-често и викам, защото с обикновено говерене нещо не се разбираме.... :roll:

Бебешка, детска и семейна фотография
Сайт за кулинарни рецептиИзображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Яну 2009, 12:26 
Пристрастен
Аватар

Напълно съм съгласна с Пепеляшка,това са годините в които трябва да положите здрави основи на възпитанието,на оформянето на характера,защото после ще ви е по-лесно да разрешавате проблемите с порастналите дечица.Кеми,Инес е твърде малка,за да не можеш да се справиш,пробвай да не крещиш,а говори бавно и натъртено.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Яну 2009, 12:46 
Редовен потребител
Аватар

Кеми, не е малка вече и ако продължаваш да я глезиш, като порастне ще е твърде късно...Вземи здраво нещата в ръце. Имам приятелки, които така си повредиха децата от глезене , че сега си скубят косите. Нали знаеш, че първите 7 години са най-важни за характера на детето, и аз съм напълно съгласна с това. Голямата ми дъщеря, точно на възрастта на Инес, че дори и по-малка, се мъчеше да ми върти номера. Спомням си, беше на годинка и половина и разсипа някакви солети на килима, казвам й да си ги събере, тя се намуси, повтарям-не. Марш, наказана в ъгъла, й казвам...Седя доста време там, стана време за лягане и аз пак й напомням,че трябва да си прибере солетите- тя пак не иска. Баща й я пита, а защо ? А тя отговаря- " Мие пае а пук"...Така ли, а пук ли, да видиш какви строги мерки взех за това инатче, а тя още ясно си спомня за този случай - и никога не ме е обвинила. Малката ми дъщеря пък откакто се е родила е толкова кротка и послушна, че не съм имала причини за наказания, но...пак си е едно много добро дете. Имай пред вид, че мъжа ми е единствен внук и син, на стар софийски род, аз също съм една дъщеря- представяш ли си всички баби колко ги дундуркаха като принцеси, но аз и тях смърцафурцах набързо. И без това си ги гледах напълно сама, само за едното глезене да участват- не става....
И побързай да си родиш още едно детенце.....

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Яну 2009, 12:53 
Пристрастен
Аватар

pepeliq6ka, точно така е! И аз напоследък наказвам Петър когато направо нещо нарочно....дано има ефект в дългосрочен план.... :?
Само не разбрах........ раждането на второ дете......освен, че ни прави още по-щастливи, как допринася за възпитанието на първото?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]