Вкусно и красиво!
Дата и час: 21 Авг 2018, 22:32

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Възпитанието на децата
МнениеПубликувано на: 20 Яну 2009, 14:23 
Пристрастен
Аватар

diva, ами не знам точно.
По принцип съм забелязала, че Пеши ревнува само когато аз съм заета с Габи, а трябва спешно да му помогна с нещо, което той прави в момента и не може да се справи сам. Тогава съм забелязала, че се сърди, кръстосва ръце и дори хвърля играчка на земята - показва, че иска внимание.
Той и още не говори, казва малко думи, може би когато някой не разбира какво точно иска, се ядосва и реагира инатливо. :(

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Фев 2009, 12:31 
Пристрастен
Аватар

Ох,момичета,да ви се оплача какви нерви ми образува днес рано сабаля,дъщеря ми.Понеже ставам да й правя закуска и я мярвам как се е облякла с едно нежно блузенце/пролетно или лятно по-скоро/разфучах се че все пак е февруари и ще настине и й казах какво да облече,тя го облякла,но на излизане от къщи счупила ципа и захвърлила жилетката в кухнята,след малко ставам да правя закуска на дребния и я виждам-побеснях направо,тръгнала на майка си тарикатлъци да прави :o много й бях сърдита,ама май вече ми мина :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Фев 2009, 13:16 
Модератор
Аватар

Човек прощава всичко на децата си! Само да са ви здрави! :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Фев 2009, 13:28 
Пристрастен
Аватар

И аз така си казах,Деси,да са здравички,Господ да ги пази :) като се замислих,аз бях по-луда,майка ми все крещеше подире ми да се облека или да не излизам с мокра коса,пак ми е послушно детето :kiss:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Мар 2009, 09:04 
Модератор
Аватар

Хайде и аз да споделя тук...напоследък се чувствам леееко гузна към големия си син, тъй като вниманието ми е насочено предимно към малкия - в такава възраст е, то е ясно, но...мислех си, че като имат голяма разлика ще ми е по-лесно, големият ще ми помага, но не би. Залепен е почти непрекъснато или за компютъра или за отвратителния ми Картуун Нетуърк. А малкия го обожава. Само да отвори очи и хуква да търси "Тите". Напоследък забелязвам как Калоян доста грубичко го блъска, за да го отстрани, малкият пада, удря се, рев...а аз - откачам...развиквам се на баткото, после съжалявам, защото се усещам, че така още повече насаждам ревност у него...
Снощи след поредния такъв инцидент баща му се ядоса /защото малкият жестоко си удари челото, а и носи очила и хич не ми се ще отново да купуваме нови/ и забрани на баткото да гледа Картууна и ограничи компютъра. Дожаля ми - едва сдържаше сълзите си...незнаех как да реагирам, колкото и да не съм съгласна с баща му, знам, че трябва да следваме една линия на възпитание и премълчах...

Мами на две деца - как реагирате вие? Как да постъпя? Обяснявам, че той като е бил малък също се е радвал на подобно внимание, че понякога малкото има нужда да поиграе с батко си, че трябва да е пример за него, но...големия всъщност си е също дете.
Как се справяте с това непрекъснато висене пред телевизора? Уместна ли е подобна забрана?
Ох, много дълго и объркано стана, но наистина незнам какво да правя...страх ме е, да не отдалеча големия от себе си, страх ме е, да не намрази малкия заради определено по-голямото внимание, което получава в момента, страх ме е...страх ме е от хиляди неща...

Когато готвенето стане страст

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Мар 2009, 12:02 
Пристрастен
Аватар

Ети,много е сложно наистина,ревност има при всички деца и винаги големите се чувстват пренебрегнати в някакво отношение.Моите са вече големи и пак от време на време каката промърморва-той никога не е виновен,вие все него защитавате.При вас и разликата е по-голяма-малкия още е бебе,трябва да си постоянно след него и явно Калоян се чувства самотен и се посвещава на Картуна.Според мен баща му добре е ограничил тв.и компа,като не гледа, ще търси бебо да играят заедно и постепенно ще му стане интересно.Това държание е временно,ще се израсте и след 2-3 години Калоян ще е защитата на бебо,само се въоръжи с търпение :air_kiss:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Мар 2009, 12:11 
Модератор
Аватар

Уфффф, откъде се купува това търпение...

Когато готвенето стане страст

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Мар 2009, 12:51 
Пристрастен
Аватар

При вас ситуацията е овладяна,имам позната на която дечицата са с10год.разлика,момченцето е на 12 и беше си намерило начин да протестира,че всички обгрижват бебка,като развали успех,всички бели и простотии в школото той ги вършеше,нея я викаха всеки ден да й се оплакват даскалиците,беше се побъркала какво да му говори,за да го убеди че всички много го обичат,а той й беше казал-какво ви пука за мен.Но изведнъж детето се промени,порастна ли,осъзна ли,не знам,но сега с такова умиление говори за бебка,даже вчера ми разказва как й направил мляко и я приспал,защото мама била в банята.Така че,споко,ще се наредят нещата.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]