Вкусно и красиво!
Дата и час: 21 Сеп 2018, 23:17

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: ДА ПАЗАРУВАМЕ ОНЛАЙН ОТ UK И БГ!
МнениеПубликувано на: 12 Яну 2010, 14:04 
Администратор
Аватар

Адена, моля те като правиш поръчки до Некст да ми пишеш, харесах някои неща, можем заедно да ги поръчаме ако искаш :481:

Бебешка, детска и семейна фотография
Сайт за кулинарни рецептиИзображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Яну 2010, 15:15 
Редовен потребител
Аватар

Аз съм пазарувала от ebay и отново бих купувала от там, но след новия закон за онлайн пазаруването мисля да си спестя висенето в митницата и писането на данъчни декларации :042:

И понеже говорите за онлайн пазаруване, се сетих да ви покажа сайта на моя приятел, който се занимава с онлайн продажба на лаптопи и аксесоари: http://buylaptop.bg/
Държат много ниски цени, доставката е безплатна за цялата страна, има подарък чанта + 2гб флашка към всеки поръчан лаптоп.

П.П. Кеми, ако решиш, че е реклама, моля те изтрий линка, няма да се обидя :)

Моят блог

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Яну 2010, 15:31 
Модератор
Аватар

кеми, аз направих поръчка преди 2 седмици някъде, но нали бяха празници, а срокът за доставка е 14 работни дни. чакам сега да видим кога ще дойде. после непременно пак ще поръчвам, защото искам да й взема летни сандали, че миналогодишните умаляха, а нали другия месец отиваме на море и сандали трябват. сега съм поръчала едни да видя номерацията как е, защото обувки не съм поръчвала досега.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Яну 2010, 15:39 
Модератор
Аватар

http://www.detskidrehionline.com/-----3-w.asp
добавям този сайт за поръчки от англия. като чета из бг мама, за сега те се справят като че ли най - бързо и коректно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Яну 2010, 15:47 
Администратор
Аватар

Пише в този последния сайт, че от Некст е безплатна доставката, какво ще рече? Поръчвам къде, в сайта за доставки това, което съм си харесала или в сайта на Некст и при доставка плащам на фирмата доставчик - българската или какво не разбира извинете ме, но не съм пазарувала до сега :038:

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Яну 2010, 17:07 
Модератор
Аватар

кеми, първо си изтегляш формуляра от тази страница най - долу - http://www.detskidrehionline.com/-----3-w.asp
това е българска фирма, която има офис в англия и някакъв постоянен транспорт до бг и извършва посредническа услуга за пазаруване от сайтове в англия, които нямат доставка до бг или ако имат, цената е доста висока. те поръчват, плащат на място, докарват стоката в бг, пращат ти я с куриер до в къщи. контактуваш с тях по мейла - отговарят бързо за час, два максимум. има и телефони някакви, но не съм звъняла.
файлът е word. една таблица е. и почваш да попълваш колонките - пишеш името на сайта, как се казва артикула, колко бройки искаш, какъв размер и колко е цената му, и каталожния номер.
ето например тези дънки и блузка- http://www.next.co.uk/shopping/girls/yo ... sp%3bJeans
за двете попълваш две отделни колонки.
блузата - House Appliqué And Rose Print Top, номерът е отдолу - 491-653-X45, искат и цвят във формуляра - пишеш бяло на точки и цената според желания размер - за 3-4 години е 8 паунда. цената я гледаш според искания размер.
и така си попълваш таблицата.
отдолу си пишеш имена, адрес, начин на плащане.
цената на доставката е 0 паунда специално за сайта на некст до английски адрес. иначе в другите сайтове си имат цена на доставка до английския адрес, която се плаща от теб цялата, ако няма други кандидати за пазаруване от сайта в момента. на дадената по горе страница пише подробно от кои сайтове може да пазарува, колко е доставката и за колко време доставят.
тарифата на тоя сайт е Цена на стоката + 7% Комисионна + Цена на доставка до английския офис + ₤1.3 на килограм
за некст е безплатна доставката, така че остава само 7 процента от цената и 1.3 паунда за кило.
аз поръчах няколко неща за около 60 паунда, значи комисинната им ще е 7 процента от тея 60 паунда - около 5 паунда, ще платя 1.3 на кило, но предполагам че ще са максимум 1.5-2 кг, значи още 2.5 паунда грубо и общо доставката ми ще е 7.5 паунда - или 16.5 лева при плащане от моя страна при получаване на стоката при фиксиран курс на паунда 2.25. ако се плаща по банков път е по курса за деня. но аз лично предпочитам да плащам на куриера. и отделно още 5-6 максимум лева за куриера в бг. абе около 20 лева ми излиза общо, но си заслужава, защото цените в некст са тънки, дрехите им са качествени и съм доволна.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Яну 2010, 17:15 
Модератор
Аватар

забравих да пиша, че като пазарувам от некст, като си харесвам нещата, първо си избирам размер и си го слагам в кошницата и после гледам какво съм избрала и какъв им е статуса - в смисъл дали има тоя размер. трябва да е с една зелена отметка и пише in stock. тоест налично. някой път може да пише, че ще го имат след няколко дни, друг път, че тоя размер е изчерпан. това е за твое улеснение - като поръчваш, да знаеш, че всичко е налично, а не да пратиш формуляра на фирмата, те да вземат да поръчват, да го няма, после да ти пишат, че го няма, дали искаш друго и така нататък...
тая фирма отговаря в рамките на 1-2 часа на мейла и веднага поръчва. като пуснеш мейл с формуляр, веднага ти пращат потвърдителен мейл, но понякога отива в папка спам. не знам що така. така че и там хвърляй по едно око.
надявам се, че си разбрала. питай, ако друго не разбираш.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Яну 2010, 17:55 
Администратор
Аватар

Мисля, че разбрах, благодаря ти много за изчерпателния отговор! Ако има нещо в процес на поръчка, ще питам пак :449:

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Фев 2010, 13:41 
Администратор
Аватар

Снощи два часа опитвах да се регна в некст, но не ми приема телефонния номер, който е задължителен при регистрацията.
Адена моля те кажи как точно го изписа, че вече ще откача, искама да поръчвам, но понеже следвам съвета ти да си напълня кошницата да видя кое е в наличност и не ми се получава.
Нещо и не ми се отварят снимките искам ми флаш плеър дава ми да си го инсталирам, но пропада и не иска да се инсталира, а до скоро си разглеждах всичко без проблем.
Моля за помощ :052:

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Окт 2011, 22:38 
Начинаещ

kak moga da si pory4am ot adidas? nqkoi znae li ili nqkoi dali pravi ob6ti por14ki:)))))

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]