Вкусно и красиво!
Дата и час: 23 Окт 2017, 18:15

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 162 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: За котколюбители....
МнениеПубликувано на: 29 Дек 2008, 19:03 
Редовен потребител
Аватар

Да ви запозная с нашето котаче- то се казва Коко Шанел и е невероятно сладко. подарихме го на малката ни дъщеря за 1 юни, след няколкогодишни молби. В началото не смеех да го пипна, а сега така го обичам. ....то си живее на една веранда и сега , през зимата- вечер в мазето. Специално преработихме алармите , заради него. толкова е умна, палава, цял ден тича по двора и гони катерички и птички, катери се по дърветата, като стрела. Прави ми компания, като имам работа по двора, изпраща ни и ни посреща , като се прибираме. Доставя ми огромна радост!

[url=http://www.picvalley.net/v.php?p=u/7/1742_529.JPG]Изображение
[/url]Изображение
Изображение

Създавала ни е големи проблеми - например , веднъж бях сложила навън една чисто нова и много скъпа рокля, да се отмирише от цигарен дим, тя имаше едни висулки и шанел, като я подбрала-намерих я разкъсана на парцал. После пък лятото я откраднаха, та ходихме да я дирим по улиците и да разпитваме..накрая ни казаха кой я е взел... Но, всичко се забравя, заради радостта която ни доставя....

Изображение
Изображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Изображение

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

А как се радваше като видя за пръв път снега, подскача, рови, тича...не може да се разкаже...Напомни ми за едно време, когато в първи курс живеех с една кубинка и като заваля сняг-беше първия в нейния живот, и цяла вечер танцува салса навън, под снежинките...беше вълнуващо....
Така че, ако вашете дете ви моли за коте- купете му, невероятна е тази любов между деца и животинки.....и облагородяваща.

Изображение

Последна промяна pepeliq6ka на 29 Дек 2008, 19:11, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: За котколюбители....
МнениеПубликувано на: 29 Дек 2008, 19:06 
Администратор
Аватар

Пепеляшка, страхотно ти е маценцето ;)
Дъщеричката ми много му се изразва като го видя :P
Като го гледам, щастливо и много гжледано котенце е...

Бебешка, детска и семейна фотография
Сайт за кулинарни рецептиИзображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Дек 2008, 19:13 
Редовен потребител
Аватар

Само забравих да напиша, че сега вече и двете искат - куче, някакво шпиц..нещо такова, външно, северна порода...Прав беше съпруга ми, като каза, че веднъж сложим ли си таралеж в гащите...няма отърване.

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Яну 2009, 16:18 
Пристрастен
Аватар

Аз си имам вече двама котараци ! ;) Малкия го взехме преди 2 месеца да прави дружинка на батко си.Големи сладури са , по-късно ще кача снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Яну 2009, 10:54 
Модератор
Аватар

Пепеляшка, котенцето е страхотно!
Присъединявам се в редиците на котколюбителите. В родния ми град Стара Загора при родителите ми, гледаме един осем килограмов образец на мъжко съвършенство, както аз го наричам. Името му е Дизи и вече 13 години е с нас. Отгледали сме го от 900-грамово бебенце. Сега е утеха на нашите, защото аз вече не живея с тях, а съм единствено дете и на тях им е много мъчно, че се отделих. Та котето го донесохме от планината Средна гора. На външен вид е малко по-различен от домашните котки в града. По-едър е, с огромна глава и малки ушички, и дълги лапи. Много див беше като малък. Тогава имахме голям аквариум с рибки. Лапите му вечно бяха мокри до горе-бъркаше във водата и се опитваше да риболовства. А веднъж като му се скарах, от страх се опита да прескочи аквариума и да избяга, но не прецени добре големината му и цопна вътре със задницата си :lol: Май за това ми измряха после горките рибки-от шок и ужас!
Много мога да разказвам.........
Обожавам и кучета, та очаквам и темата за кучелюбители!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Яну 2009, 15:50 
Редовен потребител
Аватар

desychem, а нямате ли си наследници от този "осем килограмов образец на мъжко съвършенство" ?

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Яну 2009, 13:58 
Модератор
Аватар

Ох, болна тема и за нас и за него самия, предполагам. Непорочен е горкият. Наша е вината. Не се решихме, защото не знаехме какво да правим котенцата. Не мога да ги хвърля или пък да ги раздавам на непознати. И така си остана-бездетен. :cry:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Яну 2009, 19:59 
Пристрастен
Аватар

desychem , да ти е жив и здрав Дизи !
Като прочетох името и ми се сви сърцето от мъка , защото бялото ми персийче се казваше така.Пълното му име беше Дизел , но ние си го наричахме Дизи.Агонизира в ръцете ми ! Както и да е , няма да развалям хубавата тема с тъжни разкази !

Това е баткото :

Изображение Изображение

А тази е от миналото лято , когато за втори път беше постриган.Прилича на пудел :mrgreen: :

Изображение

Името му е Рет Бътлър Перси де Гал.Кръстен е на любимия ми герой от "Отнесени от вихъра".Другото е името на развъдника.Расовите персийки се кръщават с поредната буква от азбуката , до която са стигнали в момента в развъдника и затова трябваше да измисля име с Р.Но всъщност не се затрудних изобщо ! :mrgreen: Майка му и баща му са европейски шампиони , а синчето е кастрирано домошарче , без претенции за слава ! :mrgreen:

Преди 4 месеца му взехме приятелче , да не скучае сам.Мъжът ми му измисли името - Арес , на галено Ари.Той си е обикновена , класическа персийска , но е голямо сладурче , ето го :

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Яну 2009, 21:04 
Редовен потребител
Аватар

Невероятно красиви котета.....дъщеря ми хлъцна, като ги видя. В началото и ние мислехме за Персийка, но искаме да си живее и на двора, а те не са за такива условия.
Тези развъдници сигурно не са у нас ?

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Яну 2009, 23:49 
Пристрастен
Аватар

Пепеляшка , ние в момента нямаме двор и затова си взехме такова коте.Аз от малка обичам котки , а и мъжът ми също.Имали сме и други преди тези двете , но все им се случваше нещо.Когато решихме отново да си вземем се ориентирахме към персийка.Мебелите ни са доста скъпи , а пък за тази порода пишат , че са като пухкави черги към интериора , т.е. кротки :mrgreen: и затова си купихме такава котка.Първото , както писах умря на 8 месеца по вина на лекарите , които го кастрираха и бях решила никога повече да не гледам домашен любимец , за да не страдам пак.Той беше член на семейството и всички много тежко изживяхме загубата му.Но издържах само 3 месеца и все нещо ми липсваше в сърцето и един ден минавайки случайно покрай развъдника , просто спрях колата и влезнах.Това беше на 4 януари 2007 и за мой късмет точно на 1 януари , два часа след настъпването на новата година се бяха окотили котенца.Както се шегуваха от развъдника - първите европейски котаци ! :mrgreen: И от 4 беше останал свободен само Рет и аз си го капарирах.Взех го след 2 месеца.
В интерес на истината са много кротки котки , но не лениви.Спят през по-голямата част от денонощието , но когато са будни си играят , като всички останали.Разликата с обикновената порода и сиамската / такива съм имала/ е , че са изключително интелигентни , мили , добродушни , не са злопаметни и отмъстителни , бързо научават правилата в дома.Никога не са ми правили бели , стриктно си ходят на определеното за тоалетна място и ноктите си точат само на специална драскалка.Изобщо са много мили и умни животни.

А пък развъдници в БГ има много , но не всички са коректни , когато продават точно тази порода и ти я предлагат като чистокръвна.Както писах Ари е класическа персийка , защото носната му гъба е доста под линията на очите.По принцип този вид е масово разпространен в БГ , но по света става само за домашен любимец и рядко се развъжда.Екстремалната персийка , като Рет , е плод на селекция , носната гъба е на нивото на линията на очите.Има и други показатели , по които се гледа за чистопородност , но няма да навлизам в подробности.
Ако искаш да разгледаш сайта на развъдника , от който е взет Рет , напиши в Гугъл Persy de Gal.Има връзки и към други развъдници.

Много дълго стана , дано някой има търпение да чете ! :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 162 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]