Вкусно и красиво!
Дата и час: 18 Дек 2018, 14:20

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Актуално

Кликнете, за да видите актуалната тема във форума!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 112 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Торти
МнениеПубликувано на: 12 Авг 2009, 01:04 
Редовен потребител
Аватар

Първата ми торта с покритие :459:
Вътре е вита торта от тези на Абра, с крем шоколадов ганаш

Торта "Слънчогледи"
Изображение

Изображение

Продукти
За блатовете:

12 жълтъка
6 белтъка
150гр. захар
120гр. брашно
30гр. пшеничено нишесте
1с.л настъргана лимонена кора
щипка сол
1 готов кръгъл блат за торта

За шоколадовия ганаш:
450гр. черен шоколад (5 шоколада Своге)
450мл течна подсладена сметана
2 есенции ром

За сиропиране на блатовете:

100мл. прясно мляко
1-2с.л. ром

Приготвяне

На блатовете:
Разбиваме жълтъците с 2с.л. захар, лимонената кора и щипка сол. В друга купа разбиваме на сняг белтъците с останалото количество захар. Постепенно и внимателно прибавяме към тях разбитите жълтъци и разбъркваме добре. Пресяваме предварително брашното и нишестето и ги прибавяме внимателно към получената смес. Разбъркваме добре до получаването на хомогенно тесто, което изсипваме на три пъти в тавичка (моята с размери 20х30см), застлана с готварска хартия. Печем в предварително загрята фурна на 230-240градуса, около 7-8минути. След като блатът е готов го изваждаме от тавичката и го обръщаме върху навлажнена кърпа, след което махаме хартията и навиваме внимателно на руло. По този начин, блатът ни ще запази еластичността си, която ни е нужна.

На крема:

Кипваме сметаната и я изливаме при предварително начупения на малки парченца шоколад. Бъркаме добре, докато шоколадът се разствори напълно, изливаме есенцията и оставяме да изстине. Прибираме в хладилник и непосредствено преди употреба, разбиваме с миксер.

Сглобяване

Поставяме готовия блат в поднос и сиропираме. Изстиналите блатове нарязваме на равни по големина ленти, които мажем с крем и завиваме на охльовче върху основния блат. Продължаваме така до последната лента.
Стягаме тортата с тортен ринг или я завиваме със свежо фолио. Оставяме в хладилник за ден преди украсяването.

Тъй като аз исках тортата да бъде със захарно покритие отгоре, е нужно върху тортата да се нанесе тънък слой маслен крем, който се приготвя от:

125гр масло
2ч.ч пресята пудра захар
2с. л прясно мляко
1 ванилия

Разбиваме всички съставки, докато получим гладък крем, който мажем върху тортата и оставяме за известно време в хладилника, за да стегне.

Тортата украсих с готова моделираща маса, като “чаршафа” е от несъхнеща, а цветята от съхнеща :)

Моят блог

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Авг 2009, 01:27 
Администратор
Аватар

Съншайн, моите най-искрени адмирации! :503: :503: :503:
Ако това е първата, не искам да си представя следващите!Браво, чудесна е тортата! :501:

Бебешка, детска и семейна фотография
Сайт за кулинарни рецептиИзображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Авг 2009, 22:29 
Потребител

Тирамису

Изображение

За торта с диаметър 20 см.

Пакет бишкоти.
/Ползвала съм на вид тези,които са поръсени със захар отгоре.В случай ,че не са добавете към сметаната една лъжица захар в повече./
3 жълтъка
200 течна сметана
250 гр маскарпоне
6 1/2 с.л.захар
1 кафена чаша силно нес кафе или еспресо.
Ако разполагате с Марсала-3 с.л.аз нямах в наличност и експериментирах с... бяло сухо вино(2 с.л)
Какао за поръсване.

Разбиват се жълтъците с 1 с.л захар и се слагат на водна баня за 3-4 мин.като се бъркат непрекъснато.Оставят се настрана.
През това време се разбива сметаната с 3 1/2 с.л.захар.Отделно в друг съд се разбива до гладка смес Маскарпонето.Към него се прибавя сметановят крем и се бърка леко до еднородна смес.
Взема се поизстиналият вече яйчен крем,досипва му се още една супена лъжица захар и се разбива хубаво с миксер.Прибавя се към основният крем.Всичко заедно се бърка отново с миксер за кратко,да речем около 10-15 секунди на висока скорост.
Прави се кафето с добавка 1.с.л захар и виното.
Сиропират се бишкотите в кафето,като се потапят набързо и от двете страни.Внимава се да не се напоят много и да се разкашкат.

Във формата се редят най-отдолу ред бишкоти,като се оставя въздух 0,5-1 см от стените на съда.Покриват се с крем.Отново ред бишкоти-ред крем.Така,докато се получат три етажа бишкоти и крем между тях и най-отгоре.Оставя се във фризер да стегне тортата за няколко часа.

Идеята по която съм правила тортата е от списание.Броят беше посветен на италианската кухня от различни части на страната.Тирамисуто представяше региона на Тоскана.Основните продукти съм ги спазвала,грамажите и бялото вино са моя импровизация.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Авг 2009, 23:16 
Администратор
Аватар

:501: :501: :501:
Невероятно красиво!

Бебешка, детска и семейна фотография
Сайт за кулинарни рецептиИзображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Авг 2009, 08:13 
Потребител

Toрта Гараш

продукти:

6 яйца
6 с.л захар
2 ч.ч едро смлени орехи
3 с.л брашно и щипка сода бикарбонат /по желание/-слагам
500мл течна подсладена готварска сметана /35% масленост/
400 мг полусладък шоколад
есенция ром или ванилия/по желание/-не слагам

приготвяне:

жълтъците се разбиват с 4 с.л захар до побеляване с миксер
белтъците се разбиват с другите 2 с.л. захар на сняг
смесват се
добавя се брашното, в което е премесена содата бикарбонат
добавят се млените орехи

всеки блат се пече в/у намазнена оризова хартия при умерена температура до порозовяване
оставят се да изстинат -обикновено ми се получават 5 блата, но този път импровизирах с тавите(нямам форма за торта:))

Сметаната се разбива до сгъстяване, ако не е сладка се добавя захар на вкус.
Шоколадът се разстопява на водна баня и по-голяма част от него се добавя към вече разбитата сметана.Бърка се до еднороден шоколадов мус. Блатовете се редят, като всеки се маже обилно с шоколадовия мус.Украсата оставям във ваши ръце:) Тортата трябва да пренощува в хладилник.Сервира се на другия ден.
Прикачени файлове:
100_6655.jpg
100_6655.jpg [ 302.43 KiB | Прегледано 8981 пъти ]

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Авг 2009, 14:17 
Потребител

Шоколадова торта с шоколадово-ягодов крем
Изображение

Продукти за блата:

5 яйца
6 с л течен шоколад (използвах Нутела)
7 с л брашно
5 с л кафява захар
50 г меко масло
1 ч л бакпулвер
1 ванилия

Приготвяне:

Яйцата се разбиват със захарта. Добавя се шоколад, ванилията и маслото и хубаво се разбиват Добавя се пресятото с бакпулвера брашно. Тестото се бърка докато се получи еднородна смес. Изсипва се в намаслена кръгла форма. Пече се до готовност.

Изважда се, оставя се да изстине и се разрязва на две.

Продукти за крема:

200 г заквасена сметана
3-4 с л течен шоколад (отново използвах Нутела)
1 пакетче желатин
150 г пресни ягоди (нарязани на парчета)

Приготвяне:

Сметаната се разбива с шоколада. Добавят се ягодите. Желатина се разтваря в 3- 4 с л студена вода и се оставя да набъбне. Разтопява се на водна баня и се прибавя към шоколадово-сметановата смес. Поставя се в хладилник за около 20 минути.

Първият блат се поставя на дъното на тортена форма. Отгоре се изсипва крема и се заглажда. Отгоре се поставя вторияи леко се притиска. Тортата се поставя в хладилник до напълното стягане на крема.

Тортата намазах отгоре и отстрани с 4 с л течен шоколад разбит с 1 с л заквасена сметана. Украсих с шепа пресни ягоди, които потопих в тъмен шоколад и кокос.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2009, 15:16 
Модератор
Аватар

Торта Гараш

Продукти за блатовете:

10 белтъка
300 г. захар
400 гр.смлени орехи

продукти за крема:
300 гр. краве масло
200 гр.разтопен шоколад
6 жълтъка
100 гр.захар
0,100 л. вода
1 прах ванилия

Разбиваме белтъците на сняг. Прибавяме захарта по малко и продължаваме да разбиваме, докато сместта се сгъсти. Прибавяме и орехите. Разбъркваме добре. Разделяме сместа на 5 части, които изпичаме поотделно в тортена форма,застлана с хартия и намазана с масло. Печем в умерена фурна.
За да приготвим крема, сваряваме захарта на сироп с водата и шоколада,като бъркаме непрекъснато, за да не станат грашки /Аз сварявам сиропа в микровълновата , прибавям начупения шоколад и връщам в микровълновата фурна./.Докато сиропът е още топъл, прибавяме жълтъците. Разбъркваме добре и оставяме да изстине. Разбиваме маслото и прибавяме по малко от изстиналата шоколадова смес, в която сме сложили и ванилия. Всичко разбъркваме до пълно хомогенизиране. Слепваме внимателно блатовете с крем. Намазваме тортата отгоре и отстрани със същия крем. Украсяваме по желание.

източник: /Габи-gotvetesmen.com/forum/

Като отметка мога да кажа, че се получава много тежка торта заради многото масло в нея. Вкусът е страхотен, но е много тежка. Следващия път ще опитам рецепта с по-малко масло, за да не е толкова калорична тортата.

И за да се посмеете малко ще ви споделя, че блатовете стават много тънки (формата ми е диаметър 30 см). Мъжът ми като влезе и видя петте блата ме попита "какви са тия дюнери дето ги правя?" :050:

Прикачени файлове:
torta garaj.jpg
torta garaj.jpg [ 74.96 KiB | Прегледано 8659 пъти ]
Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2009, 02:04 
Потребител

Милейди,
Толкова е хубаво Тирамису_то ти, че ми идва да те прегърна за настроението, което ми достави снимката ти.
:038:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Сеп 2009, 22:43 
Потребител

Кеми,Нелка благодаря за комплимента за тирамисуто :503: .
Нелка такива думи от професионалист като теб ме радват много.Харесала съм си една идея от твоя торта,надявам се да не се сърдиш,че ще я използвам.То много идеи от теб съм си харесала но повечето за мен като изпълнение са мишън импосибъл.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2009, 00:05 
Потребител

Милейди,
Официално ти се позволява да ползваш която идея си искаш. :444:
В допълнение да кажа, че ако има нещо за питане, с удоволствие ще ти отговоря.
Само да не е като онази торта от Ол_а..., още ми е в главата. :038:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 112 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]